01

OKT

ponedeljek

SKLADATELJ IGNACIJ OTA

1. oktober 2012 ob 18:00
ATRIJ ZRC, NOVI TRG 2

14

JUL

sobota

Poletna šola vizualne etnografije

14. julij 2012 ob 14:00 do 22. julij 2012 ob 14:00
ZRC SAZU, Novi trg 2

09

JUN

sobota

Simpozij o Karlu Štreklju (1859–1912) in slovesna podelitev Štrekljeve nagrade 2012

9. junij 2012 ob 10:00 do 9. junij 2012 ob 21:00
Zadružni dom Gorjansko in Štrekljeva domačija

24

MAJ

četrtek

Narodni heroji in zvezde

24. maj 2012 ob 9:00 do 25. maj 2012 ob 18:00
Univerza v Ljubljani, Hribarjeva dvorana

12

MAR

ponedeljek

Dnevi etnografskega filma

12. marec 2012 ob 9:00 do 16. marec 2012 ob 19:30
Slovenski etnografski muzej in Atrij ZRC

08

NOV

torek

Tradicija in kulturna dediščina

8. november 2011 ob 9:30 do 11. november 2011 ob 23:11
ZRC SAZU, Prešernova dvorana

04

NOV

sreda

Od Herderja do slovanske vzajemnosti. Začetki etnologije in folkloristike v slovanskih deželah (1750–1850)

4. november 2009 ob 10:00 do 6. november 2009 ob 12:00
Mala dvorana, ISN ZRC SAZU

07

SEP

četrtek

Ljudsko izročilo in religija med tradicijo in transformacijo

7. september 2006 ob 9:30 do 11. september 2006 ob 18:30
Ljubljana, Celje

20

OKT

četrtek

Prof. dr. Gregor Krek (1840-1905), utemeljitelj graške slavistike

20. oktober 2005 ob 10:30 do 22. oktober 2005 ob 15:00
Gradec, Četena ravan

24

NOV

sreda

Gašper Križnik (1848–1904) in njegov čas

24. november 2004 ob 11:55
Muzej Kamnik in Motnik

19

OKT

torek

Rajko Ložar (1904 - 1985)

19. oktober 2004 ob 9:30 do 20. oktober 2004 ob 14:30
SAZU, Velika dvorana

18

APR

sreda

Maske in maskiranje na Slovenskem in v zamejstvu

18. april 2001 ob 13:22
Cerkno

05

NOV

nedelja

Kvalitativno raziskovanje

5. november 2000 ob 13:27
Bled, Ljubljana

05

JUN

ponedeljek

Hrana in praznovanje

5. junij 2000 ob 13:38
Ljubljana, Preddvor, Piran

24

FEB

četrtek

Maske in maskiranje na Slovenskem in v zamejstvu

24. februar 2000 ob 13:34
Ptuj

Organizacijske enote

Kronološko razvrščanje

AktualnoVsi2019201820172016201520142013pred 2013